niedziela, 23 czerwca 2013

REGULAMIN | ZAPISY

INFORMACJE OGÓLNE
1. Regulamin bloga obowiązuje zarówno autorów, administratorów oraz osoby, które planują dołączyć do zabawy. Przestrzeganie go to podstawowy warunek współpracy między każdą osobą oraz porządku na blogu. 
2. Niezaprzeczalnie należy szanować siebie nawzajem. Administracja nie ma zamiaru rozwiązywać sporów między autorami. Kłótnie, przekleństwa i wyzywanie się w komentarzach lub na shoutboxie jest surowo zabronione. Są one jedynie dozwolone w przypadku pisania wątków lub opowiadań jako prowadzone postacie.
3. Szanujemy język ojczysty - stosujmy znaki interpunkcyjne, zasady ortografii i poprawną gramatykę. Nikt nie będzie tutaj wyrzucał i wyśmiewał tych, którzy popełnią mały błąd w zdaniu, jednak starajmy się publikować komentarze lub posty nie zawierające kardynalnych błędów językowych. 
4. Propozycję współpracy zgłaszajcie pod zakładką Administracji, spam nigdzie indziej nie będzie tolerowany - szczególnie pod kartami postaci, które służą głównie do prowadzenia wątków.
5. Miejsce akcji to Chicago, w stanie Illinois. Czas akcji to rok szkolny, rozpoczynany w tej szkole z końcem sierpnia. 

REKRUTACJA, URLOPY
1. Aby dołączyć do grona autorów, należy zostawić swój mail oraz płeć tworzonej postaci pod tym postem. 
2. Pierwszym postem jest oczywiście niezbędna Karta Postaci. Należy ją dodać przed upływem tygodnia od dnia przyjęcia zaproszenia. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia tego terminu, jeśli autor to zgłosi i poda sensowny powód. Chcemy utrzymać porządek i eliminować autorów ze słomianym zapałem od razu. Dlatego na przyjęcie zaproszenia macie również tydzień, nie więcej. 
3. Urlop przysługuje każdemu autorowi, jednak nie można go zgłaszać na dłużej niż miesiąc. Ewentualne przedłużenia należy bezzwłocznie zgłaszać. O swojej nieobecności informujecie nas pod zakładką Administracji. 
4. W każdej chwili można odejść z bloga, jednak apelujemy, by zgłaszać to pod odpowiednią zakładką, w celu uniknięcia ewentualnego bałaganu. 
5. Administracja nie będzie przeprowadzać regularnie List Aktywności, chyba że w wyjątkowych sytuacjach.  Nieaktywni członkowie bloga będą usuwani na bieżąco.

KARTY POSTACI, NOTKI, WĄTKI
1. Karta Postaci jest wizytówką zarówno bohatera, jak i autora. Powinna być wykonana starannie, estetycznie oraz dokładnie. Nie jest określona minimalna i maksymalna długość - zdajemy się na rozsądek. Nikt nie lubi esejów i kart wypełnionych przesadną ilością grafiki. Prosimy też, by nie pisać Kart na pół strony w Wordzie wielką czcionką.
2. Kolor i rodzaj czcionki nie powinien być zmieniany - oczywiście, jeśli zamierzacie ją zmienić w niektórych miejscach dla estetyki swojej notki, jest to dozwolone. Tekst musi być autorski, za wyjątkiem cytatów. 
3. Opowiadania są mile widziane, jednak nikt nikogo do nich nie zmusza. Powinny one być spowodowane własną inwencją twórczą i pisane z wyraźnym pomysłem. 
4. Administracja ma prawo wytknąć błędy w Karcie Postaci, również ocenić bohatera i odmówić dodania go do listy postaci, jeśli jest ona zbyt idealna. 
5. Karta Postaci może być pisana w dowolnej formie, jednak powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, wiek i datę urodzenia, pochodzenie, charakter (wady i zalety), ewentualne członkostwo w klubach (max. 3 zajęcia pozalekcyjne), zdjęcie (nie rozszerzające szablonu, w rozsądnych ilościach). 
6. Wulgaryzmy oraz treści niecenzuralne w przypadku postaci są dozwolone, jednak prosimy o stosowanie umiaru. Czytelników ostrzegajmy przed ostrymi słowami i scenami, by nie powodować żadnych nieprzyjemności. Mocne przekleństwa są zabronione w przypadków rozmów między autorami. Patrz punkt drugi przy Informacjach Ogólnych. 
7. Rozmowy między autorami prowadzimy w nawiasach kwadratowych [...]. W przypadku prowadzenia wątku między postaciami weźmy pod uwagę wkład pracy, jaki włożył drugi autor. Długość nie jest z góry narzucana, jednak nie odpowiadajmy na kilkanaście zdań trzema. 
8. W wątkach nie należy zabijać oraz poważnie ranić drugiej postaci, chyba, że za uzyskaną zgodą autora.

POSTACIE
1. W przypadku tworzenia bohatera zdajemy się na oryginalność, pomysł i rozsądek autora. Zachęcamy do przejmowania i rozwijania wolnych postaci. 
2. Wizerunek znanej osoby musi być zgłoszony pod zakładką Administracji, w celu uniknięcia ewentualnych komplikacji. 
3. Zachęcamy do tworzenia powiązań między bohaterami. Członkowie szkolnej społeczności zazwyczaj mają coś wspólnego lub skądś się znają.
4. Postać nie może należeć do więcej niż trzech zajęć pozalekcyjnych - to byłoby zwyczajnie niemożliwe. 
5. Oczywiście, jeśli chcesz stworzyć nauczyciela lub kogoś z personelu - jest to dozwolone. Należy jedynie dodać informację, czym zajmuję się ta postać, w przypadku nauczyciela lub trenera - czego uczy. 
6. Nie trzymajmy się schematów. Przesadna ilość sportowców i cheerleaderek nie jest mile widziana, dlatego będziemy kontrolować ilość takich postaci. Zachęcamy do tworzenia naprawdę ciekawych bohaterów - z różnych warstw społecznych, rasowych, o różnych zainteresowaniach, predyspozycjach, orientacjach oraz dziwactwach. Nie popadajmy jednak ze skrajności w skrajność. Administracja chętnie pomoże w przypadku wątpliwości co do tego, jaka postać jest obecnie na blogu najmilej widziana.
7. Zachęcamy do przejmowania wolnych postaci - większość z nich spełnia kluczową rolę w szkole. Wizerunek oraz imię lub nazwisko po uprzedniej informacji mogą być oczywiście zmienione. Zgłaszajcie to pod zakładką Administracji. Również tam możecie dodawać propozycje nowych postaci, które chętnie ujrzelibyście na blogu.


Zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych zmian w regulaminie (dodaniu nowych podpunktów, rozbudowania innych). Będziecie o nich informowani w odpowiedniej rubryce.
Ewentualne pytania kierujcie pod zakładkę Administracji, gdzie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW. 


86 komentarzy:

 1. David Ainsley
  sammymarryme@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. roast.sun@gmail.com
  panna będzie

  OdpowiedzUsuń
 3. Poproszę o postać pani kapitan cheerleaderek - Emeline Jankins

  wszystko.ma.swoje.priorytety@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Poproszę o zarezerwowanie Jaylen Roche. e-mail: czekoladowy.ptys@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Lindsay Banch
  badanydany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Shareen Davis
  byly.sobie.zabki.trzy@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Courtney Hallway jeśli można. Chciałabym jednak zmienić wizerunek. Dokładniej to użyć zdjęcia znalezionego w internecie. Nie lubię używać czyichś wizerunków.
  chojrak2402@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja się wyłamię i stworzę postać własną, więc proszę o zarezerwowanie wizerunku Felice Fawn.
  czarnooka.temperowka94@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarezerwowany wizerunek, życzę powodzenia z postacią! :)

   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. Zaproszenie wysłane, chociaż przydałaby się płeć. :)

   Usuń
 10. Chciałabym Lily Jankins.
  natalia.kolkowska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. lubie.zelki.bardzo@gmail.com
  postać własna, facet, wizerunek: Mathias Nygard, bym poprosiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubimy żelki, lubimy panów, zarezerwowane i wysyłam.

   Usuń
  2. Kurcze, kurcze, przepraszam, że mieszam i w ogóle, ale chciałabym zmienić wizerunek, pan o godności James Cassells jednak, przepraszam, przepraszam za zamieszanie!

   Usuń
  3. Nie ma problemu, zmienione.

   Usuń
 12. podaje.haslo@gmail.com
  postać własna, nad resztą muszę jeszcze pomyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
 13. czarny.jezdziec69@gmail.com
  pani będzie.

  OdpowiedzUsuń
 14. maniekwkropce@gmail.com
  Będzie nauczyciel - może angielskiego, może historii.

  OdpowiedzUsuń
 15. Proszę o postać Courtney. ;>
  w.ogien.skacze@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Okej, to proszę o Jonathana Wooda.
  enderowaty@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. theandersthing@gmail.com
  postać własna, dziewczę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. chciałabym zarezerwować postać Heather Eisley, jednak zrezygnowałabym z zaproponowanego wizerunku i prosiłabym o Kayę Scodelario, jeśli to możliwe.
  misszoltego@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Kaya nie wchodzi w grę.

   Usuń
  2. w porządku. mogę tylko wiedzieć, dlaczego?

   Usuń
  3. Z dwóch przyczyn - nieco przejadła się ona Administracji, z racji iż widać jej (ładną co prawda) buźkę na każdym blogu. Obojętnie jaka byłaby to tematyka. Plus gify/zdjęcia panny Scodelario, które krążą po sieci nie pasują do charakteru postaci Heather. Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić mój punkt widzenia i że nie będzie to duży problem.

   Usuń
 19. rozumiem. co racja to racja, pojawia się dość często. w takim razie pozostaję przy proponowanym wizerunku i przepraszam za kłopot.

  OdpowiedzUsuń
 20. nielubierowerzystow@gmail.com
  Chciałabym zająć postać Oliviera Bosserta. I jeśli można - zmienić mu wizerunek na Dylana O'Briena. Można? c:

  OdpowiedzUsuń
 21. charles.merczi@gmail.com

  Kocham Administrację.

  OdpowiedzUsuń
 22. immortalis.insomnia@gmail.com
  Kobitka będzie. Wizerunek Natalii Kills, jeżeli można.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Charles.Merczi - A więc Administracja też cię kocha.
   Oba wysłane.

   Usuń
 23. enjoy.the.silence.in.heaven@gmail.com
  Uczeń. Jeżeli mogę to poprosiłabym o zarezerwowanie dla mnie wizerunku Olivera Sykesa. Z góry dziękuję. :3

  OdpowiedzUsuń
 24. tuttifruttti8@gmail.com

  Jake'a Anderson'a przygarnę, jeśli można.

  OdpowiedzUsuń
 25. Płeć męska, wsumietonie@gmail.com.

  OdpowiedzUsuń
 26. Korzystając z tego, że Administracja jeszcze nie wysłała zaproszenia, chcę prosić o zarezerwowanie Stevena Malcolma.

  OdpowiedzUsuń
 27. fantastycznyomlet@gmail.com
  mężczyzna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twarzy użyczy James Franco, więc proszę o rezerwację.

   Usuń
 28. Poproszę Alice Stampfer z wolnych.
  vanity.control.love.sex@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. a.moze.tak.spierdalaj@gmail.com
  Zrobię belfra, majcy będzie nauczał, a twarzy użyczy nam Johnny Depp. Plus, chcę też zrobić jego siostrę, która będzie uczennicą, twarz: Rooney Mara. Dwie osobne karty, te sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 30. slitfociawlodowce@gmail.com
  A ja sobie będę kuchareczką, a co!

  OdpowiedzUsuń
 31. naparapeciekot@gmail.com
  postać własna, uczennica :)

  OdpowiedzUsuń
 32. babcialubisobiezjesc@gmail.com
  lasia będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lasia - padam na twarz i nie mogę się podnieść

   Usuń
 33. rozowa.wstazeczka@gmail.com
  uczennica
  wizerunek: Elsa Hosk

  OdpowiedzUsuń
 34. mijaszmnie@wp.pl
  dużo tu tych uczennic, ale od dawna nie prowadziłam żeńskiej postaci i nie mogę się oprzeć i będzie uczennica (jakby jednak mi z nią nie wyszło, najwyżej zmienię na pana)

  OdpowiedzUsuń
 35. coworodzinietoniezginie@gmail.com
  panienka, własna postać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pfu! * cowrodzinietoniezginie@gmail.com

   Usuń
 36. piratwinternetach@gmail.com
  pan będzie, nauczyciel literatury i opiekun kółka teatralnego (jeśli można oczywiście), o buźce Heńka Cavilla, co łaska (;

  OdpowiedzUsuń
 37. querida.espiritu@gmail.com
  kobieta | Eliza Patricia Dushku - wizerunek | postać własna
  Mam nadzieję, że mimo wszystko California była natchnieniem i rzeczywiście jak słyszę funkcjonuje to dobrze. Cudowne kolory xP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapisany wizerunek, zaproszenie poszło.
   California była natchnieniem w pewnym stopniu. Stworzyliśmy po prostu wolne postaci, bo mieliśmy dużo pomysłów, a że niektórych z nich planowaliśmy powiązać relacjami tak czy siak, stwierdziliśmy, że to bardziej rozbudujemy. Tak to było.

   Usuń
 38. pannamigotka2496@gmail.com
  Nauczycielka biologi, jeśli można :D

  OdpowiedzUsuń
 39. Ktoś sobie zrobił chyba ze mnie żarty, ale nie widzę się wśród autorów bloga. Dobrze, że chociaż moja karta jest. Muszę prosić o ponowne zaproszenie.
  chojrak2402@email.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaproszenia wysłane.
   Nie wiem, co się stało, że nie widzisz siebie wśród autorów. Przepraszam za usterkę.

   Usuń
 40. chojrak2402@gmail.com
  Brawo ja, nie ma to jak błąd we własnym mailu :D
  Szczerze mówiąc to sama nie mam pojęcia co się stało, ale wątpię, że to wina administracji. Jestem cały czas zalogowana więc może ktoś u mnie sobie żarty zrobił ^^

  OdpowiedzUsuń
 41. znajdziesiecos@gmail.com
  postać powiązana z Philipem Woodem.

  OdpowiedzUsuń
 42. sportowybuntownik@gmail.com
  Uczennica/ proszę o zarezerwowanie wizerunku Emmy Stone

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobieta zmienną jest, jednak Dianna Agron :)

   Usuń
 43. Anna20200@gmail.com
  proszę o zarezerwowanie postaci z wolnych : Mila Jones

  OdpowiedzUsuń
 44. pidzama.porno21@gmail.com

  Będzie to uczeń, co do wizerunku- nie mam jeszcze pewności

  OdpowiedzUsuń
 45. horacyslughron@gmail.com
  chyba chłopaczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysyłam, cieszymy się bardzo z panów :)

   Usuń
 46. dla mnie Steven Malcolm z wolnych, kaasiek18@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 47. peteetunia@gmail.com, chyba facet, ale muszę jeszcze pomyśleć.

  OdpowiedzUsuń
 48. powiedzmicosmilego@gmail.com; wezmę Jake'a

  OdpowiedzUsuń
 49. To ja poproszę o postać Lily Jankins skoro została zwolniona :)
  oni.wszyscy.sa.malostkowi@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarezerwowane, wysyłam z powiązaniami.

   Usuń